Allianz Sigorta

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 70’in üzerinde ülkede 180 bini aşkın çalışanı ile 75 milyon müşterisine bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi hizmetleri veren Allianz Sigorta, dünyanın en büyük 20. şirketi unvanının sahibi.

2019 yılını sigorta sektörünün lideri olarak tamamlayan Allianz Türkiye, üç şirketinin konsolide verilerine göre 12,4 milyar Türk Lirası prim ve katkı payı üreterek 1,1 milyar Türk Lirası kâr elde etti ve sektör liderliğini devam ettirdi.

Allianz Sağlık Sigortası

Allianz sağlık sigortası ile özel sağlık kurumlarında yılda 10 kez ücretsiz ayakta tedavi olma hakkınız vardır. Ayrıca ek olarak doğum teminatı da sigorta poliçesi içerisinde gelir. Hamilelik teminatı ile 10 kez daha doğum muayenesi hakkı gelir. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası hediye diş paketi ve 30 seans fizik tedavi teminatını ek olarak poliçe içerisinde sunmasıyla sigortalıya avantajlar sağlar. Allianz sağlık sigorta fiyatları için teklif alarak teminat ve fiyatları karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Allianz Trafik Sigortası

Allianz trafik sigortası sorgulama yapmak için internetten teklif alabilir, bütçenize en uygun poliçeyi anında seçebilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafa verebileceğiniz maddi ve bedeni zarar masraflarını ödeyerek sizi yüksek maliyetli hasar masraflarından korur. Bu nedenle geç olmasan trafik sigortanızı yaptırmanızda fayda vardır. Allianz trafik sigortası teklifi alarak en hızlı şekilde trafik sigortası ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Allianz Kasko Sigortası

Allianz kasko sigortası ile aracınızın başına gelebilecek birçok riske karşı önlem alabilirsiniz. Allianz kasko teklif ve diğer sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini internetten karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko teminatlarını seçerek hemen satın alabilirsiniz.

Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Allianz hasar dosya sorgulama yapmak için Allianz Sigorta’nın dosya sorgulama sayfasından hasar dosya numarası ya da poliçe numarası ile giriş yapabilirsiniz. Allianz hasar sorgulama ile hasar sürecinizin son güncel durumunu öğrenmenizde fayda var. Allianz Sigorta hasar sorgulama yaparak hasar sürecinizi daha kısa sürede tamamlayabilir, zamanında işlemleri yaparak en kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Aynı zamanda Allianz Sigorta hasar ihbar sürecini de online olarak yapabilirsiniz. Allianz hasar dosyası açma işlemlerini de internetten yaparak hasar sürecini sigorta şirketine bildirebilirsiniz.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler

Allianz anlaşmalı tamir servislerine giderek aracınızın tamir ve onarım işlemlerini yaptırabilirsiniz. Allianz anlaşmalı serviste yapılan araç tamir masrafları sigorta şirketi tarafınan ödenir. Aynı zamanda hasar işlemlerinin takibi yapılarak zaman kaybı olması önlenir.

Allianz anlaşmalı cam servisleri ve anlaşmalı araç tamir servisleri birbirinden farklı olabilmektedir. Ayrıca sigorta şirketi anlaşmalı servislerde değişikliğe, yeni eklemelere gidebilir. Bu nedenle sigorta şirketinin güncel Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler incelenmelidir.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler Listesinde;

Anlaşmalı Araç Servisleri
Anlaşmalı Oto Cam Servisleri
Markalı Kasko Servisleri Anlaşmalı
Mini Onarım Servisleri
bulunmaktadır.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Allianz anlaşmalı hastaneler listesi güncel bilgilerini inceleyerek sağlık kuruluşlarına gitmeniz gerekir. Sigorta şirketleri anlaşmalı kurumları değiştirme hakkını kendilerine saklı tuttuğundan sonrasında bir mağduriyet yaşamamak için Allianz Sigorta’nın anlaşmalı sağlık kurumları sayfasını incelemenizde fayda var. Allianz Sigorta anlaşmalı hastanelere giderek, göreceğiniz tedavi masraflarını poliçe türü ve teminatlarınıza göre doğrudan Allianz Sigorta tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları Listesinde Bulabileceğiniz Sağlık Kuruluşları

Uzman Hekim (doktor, diyetisyen, psikolog, aile hekimliği, diğer)
Eczane
Optik
Diş
Check-up
Kontrol Mamografi-PSA

Şirketin Tarihçesi

1923

İtalyan sigorta şirketi RAS, Şark Sigorta’yı kurdu. Şirket ilk olarak yangın ve nakliyat alanlarında faaliyet göstermeye başladı.

1950-1970

Şark Sigorta, 1950’li yıllarda zorunlu trafik sigortası, kaza ve hayat; 60’lı yıllarda makine montaj branşlarını ürün yelpazesine ekledi.

1974

Şark Sigorta, Koç Topluluğu’nun bünyesine girdi.

1980’ler

Şark Sigorta, Türkiye’nin ilk paket sigortaları ‘Tüm Ev’, ‘Özel Emeklilik Sigortası’ ve ‘Tüm İşyeri Paket Poliçe’sini hizmete sundu.

1988

Dünyanın finans ve sigorta devi Allianz ile Japonya’nın en büyük sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldu.

1991

Hayat ve hastalık sigortası faaliyetlerini Şark Hayat Sigorta A.Ş. adı altında yürüten şirket, Avrupa standartlarındaki ‘Limitsiz Sağlık Sigortası’ ve ‘Birleşik Hayat Sigortası’ ürünlerini Türkiye’de hayat geçiren ilk sigorta şirketi oldu. ‘Büyüyen Çocuk Sigortası’ ise çocuklara yönelik ilk sigorta ürünüydü.

1998

Şark Sigorta A.Ş. ve Şark Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. olarak isim değişikliğine gitti.

2001

Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. tek elden yönetilmeye başladı.

2003

Bireysel emeklilik sisteminin Türkiye’de uygulamaya konmasının ardından Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş., Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak Türkiye’de bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren ilk 5 şirketten biri oldu.

2007

Capital Dergisi’nin şirketlerin üst düzey yöneticileri arasında yaptığı anketin sonuçlarına göre 2007 yılında üst üste 7. kez ‘Türkiye’nin En Beğenilen Sigorta Şirketi’ seçildi.

2008

Allianz, ortağı Koç Holding’e ait Koç Allianz hisselerini devralarak Koç Allianz Sigorta’nın yüzde 7 Ekim 2008 tarihi itibarıyla şirketlerimiz, Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismi ile faaliyet göstermeye başlamıştır.