YAŞAMAYA DEĞER HAYAT SİGORTASI

 

 

 

Sen hayattayken kazandıran Yaşamaya Değer Hayat Sigortası ile süre sonunda ödediğin primleri dövize endeksli olarak sadakat ikramiyesi ile birlikte fazlasıyla geri alırsın. Üstelik vergi avantajından faydalanırsın.

 

 

10 ila 12 yıl arasında seçeceğiniz vadeyle aylık minimum 50 dolar ile birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Neden Yaşamaya Değer Hayat Sigortası Yaptırmalıyım ?

 

Günümüzde hızlı yaşam hayatımızda birikim yapmak zorlaştı. Bankaya veya kenara para atıp birikim yaparım diye düşünerek zamanımızı geçiriyoruz ama bir süre sonra yarıda kalıyor. Yaşamaya değer hayat sigortası yaptırdığınızda hesabınızdan veya kredi kartınızdan düzenli dolar endeksli birikim yapmaya başlıyorsunuz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dövize Endeksli Primler

 

Yaşamaya Değer Hayat Sigortası’nda primlerinizi dövize endeksli ödersiniz, süre sonunda ödemeleri dövize endeksli alırsınız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşam Teminatı

 

Sigorta süresi sonunda sigortalının yaşam kaybı olmaması ve tüm primlerin ödenmesi durumunda poliçede belirtilen koşullarla yaşam teminatı tutarında ödeme alırsınız

 

 

 

 

 

 

Seçtiğiniz yıla göre ve yatırmak istediğiniz paraya göre süre sonunda %4 ila %6 oranında sadakat ikramiyesi haketmiş olursunuz.

 

 

 

 

Sadakat İkramiyesi

 

Allianz, ödenen primlerin yatırıma yönlendirilmesi ile elde ettiği gelirin bir kısmını Sadakat İkramiyesi adı altında gönüllü olarak sigortalıya verir. Yaşam kaybı durumunda ise varislerle paylaşır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vefat Teminatı

 

Sigortalının sigorta süresi içerisinde vefat etmesi durumunda, riskin gerçekleştiği tarih itibari ile toplam ödenen prim tutarı poliçede belirtilen varislerinize iade edilir.

 

 

 

 

 

 

 

Vergi Avantajı

 

Gelir vergisi öderken kendiniz, eşiniz ve 18 yaşını doldurmamış ya da eğitimi devam eden 25 yaşını doldurmamış çocuklarınız için ödediğiniz hayat sigortası primlerini gelirinizin %15’ine ve yıllık brüt asgari ücret tutarına kadar gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz. Bu şekilde vergi diliminiz oranında vergi avantajı elde edebilirsiniz. Böylece hayat sigortanız sayesinde daha az vergi ödeyebilirsiniz.

 

 

 

 

Kaç yaşa kadar yaptırabilirsiniz ?

 

Sigorta süreniz en az 10 yıl, en fazla 12 yıl olabilir. Sigorta sürenizin ve yaşınızın toplamı 75’i geçmemelidir. Örneğin, 65 yaşında Yaşamaya Değer Sigortası’na satın alan bir kişi, en fazla 10 yıl süreyle ve sadece sağlık beyanı ile sigortalanabilir.