YAŞAMAYA DEĞER HAYAT SİGORTASI

 

 

 

Sen hayattayken kazandıran Yaşamaya Değer Hayat Sigortası ile süre sonunda ödediğin primleri dövize endeksli olarak sadakat ikramiyesi ile birlikte fazlasıyla geri alırsın. Üstelik vergi avantajından faydalanırsın.

 

 

10 ila 12 yıl arasında seçeceğiniz vadeyle aylık minimum 50 dolar ile birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Neden Yaşamaya Değer Hayat Sigortası Yaptırmalıyım ?

 

Günümüzde hızlı yaşam hayatımızda birikim yapmak zorlaştı. Bankaya veya kenara para atıp birikim yaparım diye düşünerek zamanımızı geçiriyoruz ama bir süre sonra yarıda kalıyor. Yaşamaya değer hayat sigortası yaptırdığınızda hesabınızdan veya kredi kartınızdan düzenli dolar endeksli birikim yapmaya başlıyorsunuz. 

 

 

 

 

 

 

Vefat Teminatı

 

Sigortalının sigorta süresi içerisinde vefat etmesi durumunda, riskin gerçekleştiği tarih itibari ile toplam ödenen prim tutarı sigortalının kanuni varislerine iade edilir.

 

 

 

 

Seçtiğiniz yıla göre ve yatırmak istediğiniz paraya göre süre sonunda %4 ila %6 oranında sadakat ikramiyesi haketmiş olursunuz.

 

 

 

 

Yaşam Teminatı

 

Sigorta süresi sonunda sigortalının hayatına devam etmesi durumunda poliçede belirtilen yaşam teminatı tutarı sigorta ettirene ödenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  Sadakat İkramiyesi: Allianz,  sigorta ettiren tarafından ödenen primlerin yatırıma yönlendirilmesi ile elde ettiği gelirin bir kısmını sadakat ikramiyesi olarak yaşama ve vefat durumunda sigorta ettiren veya kanuni varislerle gönüllü olarak paylaşır.
  • En düşük aylık 50 dolar olmak üzere istenilen prim tutarı ile Yaşamaya Değer Sigortası’na sahip olabilirsiniz.
  • Ödediğiniz primleri belirli tutarları aşmamak kaydıyla vergiden düşebilirsiniz.
  • Sigorta süreniz en az 10 yıl, en fazla 12 yıl olabilir. Sigorta sürenizin ve yaşınızın toplamı 75’i geçmemelidir. Örneğin, 65 yaşında Yaşamaya Değer Sigortası’na satın alan bir kişi, en fazla 10 yıl süreyle ve sadece sağlık beyanı ile sigortalanabilir.