Geri Ödeyen Yaşam Sigortası

 

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası ile belirlenen süre sonunda vefat gerçekleşmez ise tüm primleri ödemeniz kaydıyla paranızı geri alabilirsiniz. Sigorta süresi boyunca yatırdığınız primlerle sevdiklerinizi güvence altına alırsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kimler Yararlanabilir?

 

18-63 yaşları arasındaysanız Geri Ödeyen Yaşam Sigortası’na sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Neden Geri Ödeyen Yaşam Sigortası yaptırmalıyım ?

 

Birikim yapmak ve birikimi yaparken başıma bir şey gelirle ailenize finansal bir destek bırakmayı düşünüyorsanız işte tam aradığınız geri ödeyen yaşam sigortası. Belirleyeceğiniz ödeme planıyla belirlediğiniz sigorta süresi yatırdığınız tüm parayı geri alıyorsunuz. Belirlediğiniz sigorta süresi içersinde yaşam kaybı gerçekleşirse ödeme planınıza göre belirlenen hayat teminatı ailenize verilir.

 

  • Yaşam Kaybı Teminatı ile sevdiklerinizi yaşam kaybı durumunda güvence altına alabilirsiniz.
  • Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı riskinin gerçekleşmemesi durumunda ise primlerinizi iade alabilirsiniz.
  • Ödediğiniz primleri belirli tutarları aşmamak kaydıyla vergiden düşebilirsiniz.
  • Sigorta süreniz en az 12 yıl, en fazla 20 yıl olabilir. Sigorta sürenizin ve yaşınızın toplamı 75’i geçmemelidir. Örneğin, 63 yaşında Geri Ödeyen Yaşam Sigortası’na katılan bir kişi, en fazla 12 yıl süreyle sigortalanabilir.

 

 

Örneğin; aylık 100 dolar ödemeyle 10 yıl boyunca ödediğinizde sigorta sonunda 12.000 dolar hesabınıza geri verilir. 10 yıl içersinde yaşam kaybı gerçekleşirse 100.000 dolar ve yaşam kaybının gerçekleştiği tarihe kadarki yatırdığınız para mirasçılarınıza verilir.

 

 

 

 

  • Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz.

 

  • Sigorta’nın teminatları ABD Doları’na endeksli olup, ödemeler sırasında T.C. Merkez Bankası ABD Doları efektif satış kuru esas alınır.

 

  • Primlerinizi kredi kartınız ya da Yapı Kredi Bankası hesabınızdan ödeyebilirsiniz.