Geri Ödeyen Yaşam Sigortası

 

 

Birikim yapmak ve birikimi yaparken başıma bir şey gelirle ailenize finansal bir destek bırakmayı düşünüyorsanız Geri Ödeyen Yaşam Sigortasıyla hem kendinizi hem de sevdiklerinizin hayatını güvence altına alın.

 

 

 

Vefat Teminatı

 

Ailenizle, sevdiklerinizle uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz. Fakat hayat bu, beklenmedik kayıplara hazırlıklı olmak gerek. Poliçede belirlediğiniz vefat teminatı yaşam kaybı durumunda ailenize ödenir.

 

 

 

 

 

 

Süre Sonu Prim İadesi Teminatı

 

Klasik hayat sigortalarından farklı olarak, sigortanız için ödediğiniz primlerin tamamını sigorta süresi sonunda poliçenizde belirlenen koşullarla geri alırsınız. Bunun için tek yapmanız gereken ödemelerinizi düzenli devam etmek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dövize Endeksli Primler

 

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası’nda primlerinizi dövize endeksli ödersiniz, süre sonunda ödemeleri dövize endeksli alırsınız

 

 

 

 

 

  • Yaşam Kaybı Teminatı ile sevdiklerinizi yaşam kaybı durumunda güvence altına alabilirsiniz.
  • Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı riskinin gerçekleşmemesi durumunda ise primlerinizi iade alabilirsiniz.
  • Ödediğiniz primleri belirli tutarları aşmamak kaydıyla vergiden düşebilirsiniz.
  • Sigorta süreniz en az 12 yıl, en fazla 20 yıl olabilir. Sigorta sürenizin ve yaşınızın toplamı 75’i geçmemelidir. Örneğin, 63 yaşında Geri Ödeyen Yaşam Sigortası’na katılan bir kişi, en fazla 12 yıl süreyle sigortalanabilir.

 

 

 

 

 

Kimler Yararlanabilir?

 

18-63 yaşları arasındaysanız Geri Ödeyen Yaşam Sigortası’na sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vergi Avantajı

 

Gelir vergisi öderken kendiniz, eşiniz ve 18 yaşını doldurmamış ya da eğitimi devam eden 25 yaşını doldurmamış çocuklarınız için ödediğiniz hayat sigortası primlerini gelirinizin %15’ine ve yıllık brüt asgari ücret tutarına kadar gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz. Bu şekilde vergi diliminiz oranında vergi avantajı elde edebilirsiniz. Böylece hayat sigortanız sayesinde daha az vergi ödeyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz.

 

  • Sigorta’nın teminatları ABD Doları’na endeksli olup, ödemeler sırasında T.C. Merkez Bankası ABD Doları efektif satış kuru esas alınır.

 

  • Primlerinizi kredi kartınız ya da Yapı Kredi Bankası hesabınızdan ödeyebilirsiniz.