KASKO NEDİR ?

 

kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesidir.

 

 

 

 

 

 

 

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

 

Kasko Sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir araç sigortası olmasına rağmen yaptırılması önemli bir sigortadır. Zorunlu Trafik Sigortası’nın kapsamadığı birçok riski araç kasko sigortası kapsamaktadır. Herhangi hatalı olduğunuz bir kaza durumunda zorunlu trafik sigortası karşı tarafın masraflarını öderken, kasko sigortası sizin masraflarınızı ve İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı alındı ise trafik sigortası limitlerinin üzerinde kalan tazminatı ödemektedir. Trafik sigortası sizin masraflarınızı ödemeyeceği için kasko sigortası sayesinde kendinizi risklere karşı koruyabilirsiniz. Buna ek olarak trafik sigortasının kapsamadığı birçok risk bulunmaktadır, bu risklerin büyük çoğunluğu araç kasko sigortası sayesinde koruma altına alınır.

 

 

 

 

 

KASKO SEÇENEKLERİ NELERDİR ?

 

 

Kasko yaptırırken bütçenize ve isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

 

MAXİMUM (GENİŞLETİLMİŞ) KASKO (TÜM SERVİSLER)

 

YETKİLİ SERVİS KASKO (SADECE YETKİLİ SERVİSLER)

 

ÖZEL SERVİS KASKO (SADECE ÖZEL SERVİSLER)

 

AĞIR HASAR KASKO

 

 

 

 

 

 

 

KASKO TEMİNATLARI NELERDİR ?

 

Kasko Sigortasının ana teminatları aşağıdakilerdir.

Çarpma – Çarpışma

Çalınma

Yangın

Sel – Su

Deprem

G.L.K.H.H. Ve Terör

 

 

 

 

 

 

Kasko Sigortasının ana teminatlarına ek olarak seçeceğiniz kasko tipine göre aşağıdaki teminatları istediğiniz bedellerle ekleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İhtiyari Mali Mesuliyet Ve Manevi Tazminat

 

Trafik sigortası bir kaza durumunda karşı tarafın aracını 100 bin TL’ye kadar teminat altına alır. Karşı tarafın hasarı 100 bin TL’nin üstünde çıkarsa eğer geri kalan kısım sizden talep edilir. İhtiyari mali mesuliyet sigortası; 25 bin TL den başlayıp sınırsız olmak üzere kapsam altına alır. Bir kaza durumunda karşı taraf sizden manevi tazminat talebinde bulunmasına karşı teminat altına alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İkame araç teminatı

 

ikame araç hizmetinden faydalanmak için aracın bir kaza esnasında trafiğe çıkamayacak derecede hasar almış olması şarttır. Kasko poliçenize ikame araç teminatını aşağıdaki seçeneklerden ekletebilirsiz. Lüx araca sahipseniz eğer aynı segment ikame araç teminatı eklettirebilirsiniz.

3 gün – 7 gün – 15 gün – sınırsız

 

 

 

 

 

Anahtar teminatı

 

Ek teminatın alınması kaydıyla, Kasko poliçesi ile sigortalı aracın anahtarının kaybolması ve/veya çalınması halinde araç güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altına alınabilmektedir. 500 TL’den başlayıp sınırsıza kadar teminat altına alabilirsiniz.

 

 

 

 

Ön cam teminatı

 

Herhangi bir kaza sonucu veya taş çapması vb. sonucu ön camınızda çatlama veya kırılma durumu oluştuğunda ücretsiz şekilde camınızı değiştirebilirsiniz. Ön cam teminatını düşük primle muafiyetsiz şekilde alabilirsiz. Sigorta şirketlerinde değişiklik göstermekle birlikte camınız orijinalse eğer orijinal cam taktırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Anahtarla çalınma teminatı

 

Sigorta şirketlerinde değişiklik göstermekle birlikte aracınız anahtarla çalınması durumunda %20 muafiyet uygulanır. Anahtarla çalınma teminatı aldığınızda muafiyet uygulanmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Süreli Kullanılan Parçalarda Eskime Payı Düşülmemesi

 

Aracınız pert olması durumunda sürekli kullanılan parçalarda eskime payı düşülerek ödeme yapılmaktadır. Ek teminat alarak süreli kullanılan parçalarda eskime payı düşülmeden ödeme alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasarsızlık koruma teminatı

 

Hasarsızlık koruma teminatı aldığınızda; aracınız hasarlandığında ve siz bu hasarı sigorta şirketinden talep ettiğinizde hasarsızlık indirim hakkınız kaybolmaz. Sigorta şirketlerinde hasarsızlık koruma teminatı değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yurt Dışı Teminatı

 

Türkiye sınırları dışında aracınıza gelebilecek zararlara karşı aracınızı korumak için kaskonuza ek olarak teminat ekletebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

** Sigorta Şirketlerine göre değişen extra ayrıcalıklar