Sompo Japan Sigorta

15.06.2010 tarihinde Fiba Holding ile Japon sigorta sektörünün köklü ve lider şirketlerinden Sompo Japan ve Fiba Sigorta hisselerinin devrine ilişkin sözleşme imzalandı. Hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından ise 02.11.2010 tarihinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japan Sigorta’ya devredildi.

28.02.2011 tarihinde ise Fiba Sigorta’nın ünvanı Sompo Japan Sigorta A.Ş. olarak değişmiştir. Sompo şirketleri arasında oto sigortalarında grubun mükemmeliyet merkezi seçilerek dünya çapında da başarı yakalayan şirketin unvanı, 15.05.2019 tarihinde “Sompo Sigorta Anonim Şirketi” olarak değişti.

Kasko, trafik sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını ve teminatlarını karşılaştırmak için Sigortam.net’ten teklif alabilirsiniz.

Sompo Japan Kasko Sigortası

Sompo Japan kasko sigortası alarak aracınızı çarpma, çarpılma gibi risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Sompo mini onarım, Sompo yol yardım veya Sompo pert araç uygulaması gibi teminat detaylarını internetten teklif alarak öğrenebilirsiniz. Kasko sigortasının teminat kapsamları değişebilmektedir. Bu nedele Sompo kasko teklifi alarak teminat ve fiyatları inceleyin.

Sompo Japan Trafik Sigortası

Sompo trafik sigortası ile kaza sırasında karşı tarafa ve 3.kişilere verilen maddi/bedeni zararlar karşılanmaktadır. Zorunlu trafik sigortanızı internetten en uygun fiyatlarla anına satın alabilirsiniz.

Sompo Japan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası ile ek bir ücret ödemeden anlaşmalı özel sağlık kurumlarından tedavi ve muayene olabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak ek teminatları ve kapsamlarını inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun poliçeyi internetten kolayca seçebilirsiniz.

Sompo Japan Hasar Dosya Sorgulama

Sompo hasar sorgulama ile oluşturduğunuz hasar kaydının durumunu öğrenebilirsiniz. Hasar ve sigorta işlemlerinizi daha hızlı ve kolay halledebilmek için hasar dosyanızın hangi aşamada olduğu Sompo Sigorta’nın hasarınız ne durumda sorgu sayfasından yapabilirsiniz.

Sompo Japan hasar dosya sorgulama işlemini yapmanız için dosya no ya da ihbar no bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Devamında T.C kimlik numaranız/vergi no/pasaport no bilgilerinizden birini girerek hasar dosya sorgu sonucunu görebilirsiniz.

Sompo Anlaşmalı Servisler

Sompo sigortalarınızı anlaşmalı servislerden üzerinden kullanabilir, aracınız ya da sağlığınız için anlaşmalı kurumlardan hizmet alabilirsiniz.

Sompo Anlaşmalı Araç Servisleri

Sompo sigorta poliçenizin kapsamına ve limitlerine göre değişmek üzere, aracınızın anlaşmalı araç servislerinde göreceği tamir işlemlerinin masrafları sigorta şirketiniz tarafından ödenir. Anlaşmalı oto cam servisleri ve anlaşmalı tamir servislerinde ayrıca hasar işlemleri takibi yapılarak zaman kaybı önlenir. Aracınızın markasına göre, hangi ilde ve ilçede tamir servisi olduğunu Sompo anlaşmalı araç servisi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Anlaşmalı cam servisleri ve anlaşmalı araç tamir servisleri birbirinden farklı olabilir. Ayrıca sigorta şirketi anlaşmalı servislerde değişikliğe, yeni eklemelere gidebilir. Bu yüzden sigorta şirketinin güncel anlaşmalı araç servisleri listesi incelenmelidir.

Sigortalı, yalnızca hasar ihbarında bulunur. Sigorta şirketinin onayı sonrası anlaşmalı servis tamir işlemine başlar ve tamir sonrası masrafları sigorta şirketi tarafından anlaşmalı servise ödenir.

Sompo Sigorta Anlaşmalı Servisler Listesinde;

Anlaşmalı Araç Servisleri
Anlaşmalı Oto Cam Servisleri
Radyo Teyp Servisleri
Sompo Özel Onarım
Motosiklet Mobil Onarım (Plastik Tamir)
Anlaşmalı Mini Onarım Servisleri
bulunmaktadır

Sompo Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Sompo Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarını inceleyerek, muayene ve tedavi için hangi özel hastanelere gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz. İl, ilçe ve sağlık kurum türünü seçerek Sompo tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanabileceğiniz anlaşmalı sağlık kuruluşlarını görebilirsiniz.

Sompo Sigorta Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Sompo Sigorta müşteri hizmetlerine 0850 250 81 81 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Sompo Sigorta Anlaşmalı Hastaneler Hangileridir?

Sompo Sigorta anlaşmalı olduğu hastane listesi satın aldığınız poliçenin kapsamına göre değişebilmektedir. Güncel listeyi Sompo anlaşmalı sağlık kuruluşları listesinden öğrenebilirsiniz. Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık teklifi alarak da teminat detayları kapsamında poliçenin geçerli olduğu sağlık kuruluşlarını öğrenebilirsiniz.

Sompo Japan Sigorta Adı Mı Değişti?

“Sompo Japan Sigorta Anonim Şirketi” unvanı 2019 yılında “Sompo Sigorta Anonim Şirketi” olarak değişmiştir. Bu açıdan Sompa Japan Sigorta olarak anılan Sompo, Sompo Sigorta adı ile hizmete devam etmektedir.